Bedarbio pašalpa Norvegijoje

Ne visada turimas darbas tenkina darbuotoją, o kai kuriais atvejais netekti darbo galima ir dėl netinkamai susiklosčiusių aplinkybių, nesutarimų su kolektyvu ar darbdaviu ir kitų įvairiausių veiksnių. Tačiau netekus darbo pajamų poreikis nesumažėja, tad ką gi reikėtų žinoti tiems, kurie nori gauti bedarbio pašalpą?

Bedarbio pašalpa Norvegijoje

Į bedarbio pašalpą gali pretenduoti visi tie, kurie dirbo Norvegijoje ne trumpiau nei 8 savaites bei pradėjo dirbti ne vėliau kaip per 12 savaičių nuo atvykimo į šalį dienos. Jeigu minėtieji kriterijai tinka Jūsų situacijai, atsižvelgiama ir į tai, ar darbo laikas sumažėjo 50 % ir daugiau. Bedarbio pašalpa skiriama tiems, kurie per paskutinius metus uždirbo mažiausiai 118 824 NOK,  arba mažiausiai 226 923 NOK per paskutinius trejus darbo metus. Foreldrepenger (tėvų pašalpa), svangerskapspenger (nėštumo išmokos) bei sykepenger (ligos pašalpa nėščiosioms) Norvegijoje skaičiuojamos kaip pajamos.

Bedarbio pašalpa gali būti paskirta tiems, kurie ieškosi darbo ir yra užsiregistravę kaip darbo ieškantieji. Tokie asmenys privalo kas 14 dienų pateikti užimtumo statuso kortelę. Pašalpą gali gauti tie, kurie Norvegijoje gyvena laikinai, ir tie, kurių gyvenamoji vieta šioje šalyje yra nuolatinė. Studentai į bedarbio pašalpą neprtenduoja.

Į bedarbio pašalpą gali pretenduoti tie asmenys, kurie buvo atleisti ar laikinai pašalinti iš darbo, taip pat tie, kurie steigia savo individualią įmonę ar prarado darbo vietą dėl bankroto.

Norintys gauti bedarbio pašalpą turi užsiregistruoti vietiniame NAV ofise bei užpildyti paraišką nedarbo išmokai gauti, prisegant visus reikalingus dokumentus. Jeigu Jūsų padėtis atitinka visus būtinus reikalavimus, bedarbio pašalpą gausite maždaug po trijų savaičių ir ji sieks apie 62,4% buvusių priešmokestinių pajamų dydį. Svarbu žinoti tai, kad turintysis vaiką gali gauti didesnę bedarbio pašalpą.

Lietuvoje uždirbtą bedarbio pašalpą galima atsiimti esant Norvegijoje, tačiau prieš išvykstant iš šalies, būtina kreiptis į darbo biržą, kuri Jums išduos specialią pažymą, o per 14 dienų nuo išvykimo svarbu suspėti užsiregistruoti ir pateikti šią pažymą Norvegijos darbo ir socialinio draudimo direktoriui (NAV). Bedarbio pašalpa neskiriama tiems, kurie neišdirbo šalyje 18 mėnesių: jeigu per tris mėnesius Jūs nesusiradote darbo, privalote grįžti į Lietuvą.

 , , ,

3 Comments to “Bedarbio pašalpa Norvegijoje”

 1. Gintautas says:

  Na kazkaip istatimas priestarauja pats sau, jei rasoma norint gauti bedarbio pasalpa reikia maziausiai buti uzdirbus 118 824 NOk per metus, tai kaip gali zmogus pretenduoti i pasalpa isdirbes ne maziau nei 8 savaites???, manau per 8 ar 10 savaiciu tokiu pinigu neuzdirbsi, tai ir paramos negausi. kas gali man tai paaiskint.?
  Pvz: zmogus pradirbo cia 4 menesius, gaunasi 16 savaiciu, darba susirado tik atvaziaves i NO, bet pajamos yra tik 70 000 NOK, darbas sutartis nebepratesta, tai ir jokios paramos negali gauti, ar as kazka ne taip suprantu is sito straipsnio?

  Pagarbiai,
  Gintas

  • VYTAS says:

   TAI istatymas ir raso kad jei neatitinki tu kriteriju tai ir negauni kas cia tau neaisku ? 8 savaites tai 2 menesiai jei zvejoji tai virsyji sita suma laisvai 😉

 2. vaidas says:

  gintai tai prastas darbas xD nepyk juokauju, tokie istatymai, pazystamas uzdirbo 110000 ir nk negavo, cia del juoduku visu kurie naudojosinsia pasalpa, tai db sugriestino, cia ne lt kai pizdina kas jie daronisvadas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This entry was posted on 2012 10 11 and is filed under Svarbu žinoti. Written by: . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.