Minimali alga Norvegijoje

Ieškantis darbo Norvegijoje, aktualiausias klausimas yra darbo užmokestis. Norėtume pateikti informaciją apie minimalią algą šioje šalyje.

Minimali alga Norvegijoje

Atvykstantys į Norvegiją ir gavę darbą asmenys privalo gauti tarifinį atlygį arba normalaus dydžio darbo užmokestį. Tautiečius norėtume įspėti, kad vykstantiems dirbti į Norvegiją darbuotojams dažnai mokamas žemesnis atlyginimas nei vietiniui šalies darbuotojui, tad nenustebkite, jei pirmą kartą atvykę gausite šiek tiek žemesnį atlyginimą nei įprasta.

Norvegijoje minimali alga yra nustatytoma tik tais atvejais, jeigu pasirinkto darbo srityje galioja profesinių sąjungų sudaryti kolektyviniai susitarimai. Pavyzdžiui, Fellesforbundet yra didžiausia profesinių sąjungų organizacija, kuri apjungia net septynias sritis su nustatytais minimaliais darbo užmokesčiais (statybos, geležies ir metalo pramonė, popieriaus pramonė, tekstilės pramonė, grafikos darbai, miškininkystė ir žemės ūkis, viešbučių ir maisto aprūpinimo įstaigos). EL og IT Forbundet – tai profesninė sąjunga, kuri turi nustačiusi minimalią alga dirbantiems energetikos, elektros energetikos, telekomunijacijos ir IT srityse.

Jeigu Jus domina darbas statybų srityje, tai galime užtikrinti, kad kvalifikuoto darbuotojo minimali alga yra 134, 75 NOK, nekvalifikuoti darbuotojai, turintys 1-erių metų patirtį gauna 125,50 NOK algą, darbuotojai be patirties – 120,50 NOK, o darbuotojai iki 18 metų – 81 NOK minimalią algą.

Minimali alga geležies ir metalo pramonės srityje specialistui siekia 120, 59 NOK, darbuotojui, turinčiam patirties 115,22 NOK, o nekvalifikuotam darbuotojui mokama 109,76 NOK alga.

Miškininkystės ir žemės ūkio sirties darbuotjas, turintis 3 mėnesių patirtį, gali pretenduoti į 90,50 NOK minimalią algą, o dirbantysis daugiau nei 3 mėnesius – 108, 15 NOK.

Ieškantiems darbo elektros darbų srityje pravartu žinoti, kad kvalifikuotam eletrikui skiriama 148, 06 NOK minimali alga.

Norint gauti minimalią algą Norvegijoje, būtina turėti išsilavinimą pagrindžiantį mokslų baigimo dokumentą, o daugiau informacijos apie minimalų atlyginimą galima gauti Lietuvoje esančioje Norvegijos ambasadoje., ,

One Comment to “Minimali alga Norvegijoje”

  1. marius says:

    mane domina sis darbas ir noreciau daugiau suzinoti apie isvaziavima ir t.t

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This entry was posted on 2012 10 13 and is filed under Svarbu žinoti. Written by: . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.