Elektriko darbas Norvegijoje

Viena populiariausių ir reikalingiausių specialybių Norvegijoje yra elektriko darbas. Trumpai apžvelkime, ko reikia imtis, kad gauti šią darbo vietą.

Elektriko darbas Norvegijoje

Jeigu jau teko domėtis apie įsidarbinimą Norvegijoje, turėtumėte žinoti, kad užmokestį už darbus šioje šalyje prižiūri kolektyvinės užmokesčio sutartys. Elektrikų ir IT darbuotojų sąjunga, šiuo atveju, taip pat turi kolektyvinę sutartį, kuri vadinasi Valstybine sutartimi dėl su elektra susijusių profesijų. Ši sutartis reguliuoja ne tik darbuotojų atlyginimus, bet ir darbo valandas ir socialinį aprūpinimą.

Užmokestis už elektriko darbą susideda iš bazinio užmokesčio, įmonės priedo, procentų ir tarifo priedo tiems, kurie neturi galimybės grįžti namo nakvynei. Taipogi galima tikėtis gauti priedus už dirbamus viršvalandžius, pamaininį darbą arba darbą naktimis. Minimali alga nustatoma atsižvelgiant į tai, ar darbuotojas yra kvalifikuotas, ar neturi profesijos pažymėjimo.

Norintysis dirbti elektriko darbą Norvegijoje, turi gauti oficialų leidimą, kurį išduoda Civilinės saugos ir ekstremalių situacijų planavimo direktoratas. Kiekvienas dirbantysis turi teisę į užmokestį net ir tais atvejais, jeigu turėjo vizitą pas gydytoją, stomatologą ar kitos srities gydytoją, taipogi yra suteikiamos galimybės gauti apmokamų nedarbo dienų esant nenumatytiems atvejams.  Jeigu sėkmingai radote elektriko darbą, nepamirškite, kad  darbo rūbais, įrankiais ir kitais reikalingais reikmenimis Jus privalo aprūpinti darbdavys.

Kalbant apie darbo valandas, reikėtų paminėti, kad jos yra reguliuojamos kolektyvinės užmokesčio sutarties ir šalyje priimtų įstatymų. Norvegijoje draudžiama dirbti ilgiau nei 9 valandas per parą, o tai reiškia 40 valandų per savaitę. Sudarius kolektyvinę sutartį, išlieka galimybė susitarti dėl ilgesnių darbo valandų.

Elektriko darbas Norvegijoje yra vienas iš dominuojančių skelbimuose, tad jeigu manote, kad turite pakankamai patirties ar žinių, tikrai rasite sau tinkamiausią pasiūlymą., ,

One Comment to “Elektriko darbas Norvegijoje”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This entry was posted on 2012 11 28 and is filed under Darbo skelbimai. Written by: . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.